Akademia Oddechu i Terapii Oddechem

Uzdrawianie oddechem

Korzyści odpowiedniego oddechu

Separator

Zapewne mieliście już sposobność przeczytać na naszej stronie artykuły dotyczące wpływu odpowiedniego oddechu na ludzki organizm – o korzyściach dla układu nerwowego, o dobroczynnych skutkach dla psychiki, o wpływie na procesy trawienia… Oddziaływanie oddechu w tych aspektach jest naukowo udowodnione, można je zaobserwować, zbadać, opisać, empirycznie doświadczyć.

Nie wszystko jednak udaje się uchwycić w języku nauki, która nie uwzględnia na przykład ludzkiego systemu energetycznego. Synergia dobroczynnych skutków oddechu na wielu poziomach daje czasem nieprzewidywalne, trudne do uwierzenia efekty. Wyobrażacie sobie bowiem, że przychodzicie do osteopaty w stanie ostrym i zamiast nastawiania kręgosłupa dostajecie… oddech. 

Oddech a zdrowie psychiczne

Oddech na tyle skuteczny, że ból ustępuje, podczas oddechu bark nastawia się sam. A może… zniknięcie wyczuwalnego (niegroźnego) guzka tarczycy podczas sesji oddechowej? Bezoperacyjna regeneracja łąkotki niemożliwa z naukowego punktu widzenia? Czy są to przypadki, które bezwzględnie możemy udowodnić, przypisać zasługom oddechu? Zapewne nie możemy 😊.

Wierzymy jednak (i potwierdza to nasze doświadczenie), że praktyka oddechowa może wspomagać procesy samouzdrawiania organizmu poprzez uruchamianie dobroczynnego oddziaływania dotlenienia i uzyskanego stanu relaksu, spokoju umysłu i koncentracji. To właśnie nazywamy uzdrawianiem oddechem. Uzdrawianiem, którego każdy dokonuje sam poprzez stosowanie odpowiednio dobranej praktyki oddechowej.

Jak jeszcze możemy to opisać, spróbować wyjaśnić?

Separator

Energia życiowa

Na poziomie energii życiowej, prany, która, choć niewidoczna, krąży w ludzkim ciele a którą pobudzamy i kontrolujemy za pomocą oddechu, kierując ją w potrzebujące tego miejsca. Prana krąży zarówno w ciele fizycznym jak i energetycznym. Likwidując miejsca utrudnionego przepływu prany za pomocą oddechu pomagamy sobie jednocześnie

Ajurwedyjska panchakarma

Nawiązując porównaniem do ajurwedyjskiej panchakarmy – wielopoziomowego procesu oczyszczania organizmu. Jest to detox komórkowy, tkankowy, międzytkankowy, umysłowy, psychiczny, energetyczny… Oczyszczanie nagromadzonych toksyn usprawnia działanie organizmu, odmładza go, regeneruje. W podobny sposób działa praca z oddechem – dotlenia organizm i usuwa toksyny poprawiając ogólny stan zdrowia

Procesy wymiany gazowej

Nawiązując do procesów wymiany gazowej zachodzących u wszystkich komórek podczas oddychania tlenowego. Polega na pobieraniu tlenu i wydalaniu dwutlenku węgla. Najważniejszym dla wymiany gazowej organem są oczywiście płuca. Tlen trafia do pęcherzyków płucnych, z nich do naczyń włosowatych i transportowany przez krew trafia do tkanek i komórek. W drugą stronę, z tkanek, z krwią do pęcherzyków płucnych, oskrzeli, tchawicy, krtani wydalany jest dwutlenek węgla. Oddech to ogromny, nieustanny proces dostarczania tlenu i oczyszczania organizmu.

Sposoby oddechu, a układ nerwowy

Wykazując powiązania między sposobem oddechu a oddziaływaniem na układ nerwowy. Wyróżnia się 3 podstawowe tory oddychania – piersiowy (klatka piersiowa) przypisywany kobietom, przeponowy (brzuszny) i bocznożebrowy. Możemy wyróżnić także 3 sposoby oddechu w powiązaniu z oddziaływaniem na układ nerwowy.  doproczynny wpływ na pracę narządów i całego organizmu.

Autonomiczny układ nerwowy, a więc układ współczulny i przywspółczulny unerwiają narządy wewnętrzne, o czym możecie przeczytać chociażby w Wikipedii. Oddziałując w sposób pozytywny na mózg i układ nerwowy wywieramy także doproczynny wpływ na pracę narządów i całego organizmu.

Jakie znamy przypadki uzdrawiania oddechem?

Separator
 • Kobieta, 68 lat

  Ustąpienie 15-letniej, lekozależnej depresji

 • Mężczyzna, 46 lat

  Poprawa stanu łuszczycy

 • Mężczyzna, 49 lat

  Ustąpienie tachikardii i napadów paniki

 • Mężczyzna, 59 lat

  Poprawa odczuwania orgazmu, zwiększenie potencji seksualnej

 • Kobieta, 43 lata

  Ustąpienie dyskopatii odcinka lędźwiowego

 • Kobieta, 46 lat

  Zniknięcie niegroźnego guzka tarczycy w trakcie sesji oddechowej

 • Mężczyzna, 59 lat

  Regeneracja łąkotki i stanu kręgosłupa lędźwiowego

 • Kobieta, 66 lat

  ustąpienie dolegliwości ze strony wątroby i kręgosłupa lędźwiowego

 • Kobieta, 47 lat

  Ustąpienie dolegliwości wątroby i przepracowanie traumy

 • Mężczyzna, 33 lat

  Regeneracja układu nerwowego (korzeń nerwu szyjnego), wycofanie polineuropatii

 • Kobieta 39 lat

  ustąpienie wysiłkowego nietrzymania moczu utrzymującego się od czasu porodu

 • Kobieta 29 lat

  Odpuszczenie bóli menstruacyjnych

 • Kobieta 38 lat

  Zajście w długo oczekiwaną ciążę

 • Kobieta 49 lat

  Ustąpienie bóli żołądka i problemów jelitowych

 • Kobieta 44 lata

  Wspomaganie struktury psychicznej w trakcie choroby nowotworowej

 • Kobieta 43 lata

  Uporządkowanie skomplikowanego życia uczuciowego i wejście na ścieżkę rozwojową

 • Mężczyzna 58 lat

  Odpuszczenie bóli barkowych

 • Mężczyzna 39 lat

  Ustąpienie ostrego bólu nerwu kulszowego

 • Kobieta 55 lat

  Ustąpienie bóli ze strony pęcherzyka żółciowego

 • Kobieta 63 lata

  Ustąpienie ostrego stanu zapalnego barku

 • Mężczyzna 30 lat

  Ustąpienie bólu pięt po upadku

Opinie

Separator

Super!

Kamil

Dodaj swoją opinię

W pracy z Oddechem Kwantowym regularnie mamy do czynienia z odpuszczeniem traum, problemów z prostatą czy układem nerwowym… Dobroczynne oddziaływanie technik oddechowych ma bardzo szeroki zakres. Oddech jest jednak przede wszystkim Zmianą. Zmianą na poziomie fizycznym, komórkowym, energetycznym, psychicznym, rozwojowym… Zmianą, której efektem może być uzdrowienie.

Scroll to Top